این تشخیص ارتباط من با مادرم را به روشی غیرقابل تصور تحت تأثیر قرار داد .

با باز شدن درهای بخش سرطان ، بوی بینی من جاری می شود ، بی رحمانه مرا طعنه می زند ، یادآوری مکان من است.

قبل از محو شدن به مواد تمیز کننده کف لیمو ، بین صافی های عرق و جادوگرها تلاقی می کند ، به شیرینی میوه های غیرمترقبه می پردازد.

من بین ردیف های تختخواب می بندم که در نهایت می بینم شکل ریز و درشت مادر در زیر ملافه های ترد دیده می شود. رایحه روشن و تازه آنها مانند یک روز تابستان بدون ابر است.

بوی تند ، به عنوان یک کودک نو پا سوگند ، شادابی معصوم خود را در تعارض با محیط بیمارستان است. می خواهم فریاد بزنم ، "چطور جرات می کنی؟". فهمیدم که نمی توانم به خاطر بیاورم و احساس خوشبختی کنم.

من پیشانی او را میبوسم و آن موقع به من ضربه می زند. مادر به نوعی متفاوت ، ترش و ناآشنا است.

همانطور که بعداً فهمیدم سرطان می تواند بویژه رایحه طبیعی یک فرد را تغییر دهد. دکتر مژار آژاز ، یک متخصص انکولوژیست در رویال سوری توضیح می دهد: "آنچه شما بو می کنید ترکیبات آلی فرار هستند." "آنها در اثر سلولهای سرطانی آزاد می شوند که مواد را از طریق منافذ متفاوت از سلولهای سالم تولید می کنند."

باکتریهای موجود در سطح پوست (معروف به میوم) نیز تحت تأثیر قرار می گیرند.

دکتر Ajaz می افزاید: "اثرات سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن از سرطان ، درمان و میوم درگیر است." ancer سرطان باعث تغییر جمعیت طبیعی باکتری های پوست می شود و بوی آن تغییر می کند.

من و مادر با خوشحالی از هیچ یک از این موارد در سپتامبر 2018 آگاه نبودیم؛ دوره ماه عسل به دنبال برداشتن تومور سرطانی از او.

از آن زمان اندكی می دانستیم كه در طی سه ماه به بیماری ملانوم متاستاتیک مبتلا می شود ، یك سلول سرکش كه به طرز چشمگیری جهش یافته است و این بیماری با شدت شدید سونامی به مغز ، ریه ها ، کبد و استخوان های او گسترش یافته است.

اسکن PET وی از نظر قطبی مانند منفی بود. توده های بزرگ سیاه و سفید ویرانگری را که در پی آن باقی مانده بود نشان داد.

بی پرده بگویم ، مادر شاد و کاملاً درخشان من در حال مرگ بود. اما من این را می دانستم ، مدتها قبل از آنکه متخصص انکولوژیست تأیید کند ، وی سه ماه فرصت دارد بدون درمان زندگی کند. ویلچر که هشت سنگ وزن داشت و به سختی وزن داشت ، همه امید بهبودی را از دست داده بود.

با یک ضربه دیگر ، بوی طبیعی او نیز پاک شد ، تمیز ، خامه ای و چیزهایی که شناسایی آن دشوارتر اما آنچه ممکن است تصور کنید "نرم" است که بوی آن را بخشد ، در هم آمیختگی با مورد علاقه خود Jo Malone Mimosa و Cardamom Cologne بود.

در جای خود - مرحله چهارم ، لنگه های سرطان پوست به طور غیرمجاز بر روی مچ دست او ، به علاوه یک موی فی از داروهای سیستم ایمنی درمانی که به طور معمول در رگ هایش پمپ می شوند ، قرار دارد.

رایحه چنان احساسی است که من ناگهان و غیرقابل توضیح از مادر جدا می شوم. انگار که من او را از طریق شیشه یخ زده می بینم.

این مسئله به سختی تعجب آور است که شما نقش عطرهای بازی را در اولین تجربه های ما در نظر بگیرید.

روانشناس سوزی خواندن توضیح می دهد: "پیوند مبتنی بر عطر و باری بین مادر و کودک در بدو تولد رخ می دهد." ‘بوی مایع آمنیوتیک ، تغذیه با شیر مادر و تماس پوست با پوست باعث تغذیه نوزادان می شود و رفتارهای مراقبتی را در مادران پرورش می دهد. همچنین اینگونه می شود که مادر و کودک به طور ناخودآگاه یکدیگر را شناسایی می کنند. "

شاید این هرگز متوقف نشود و حتی به عنوان بزرگسالان ، ما به بوی ذاتی مادر خود تکیه می کنیم تا احساس امنیت کنیم ، که ما در خانه هستیم.

به گفته یوهان لوندستروم ، متخصص علوم اعصاب در انستیتوی کارولینسکا در سوئد ، ما به طور ناخودآگاه از بو استفاده می کنیم تا موارد مرتبط با ما را بشناسد. او می گوید: "یک مؤثر ژنتیکی بزرگ برای بو بدن وجود دارد." "این از نظر بیولوژیکی منطقی است زیرا می خواهیم از ژن ژن خود محافظت کنیم."

انگار که به اثبات نیاز بود ، مطالعه ای که توسط دانشگاه ایالتی وین با استفاده از تی شرت های عرق شده پوشیده از 34 کودک انجام شد ، نشان داد که مادران بیولوژیکی توانستند عطر و بوی فرزند خود را 27 بار از 30 انتخاب کنند (نامادری ها 5 بار از هفت مورد اشتباه بودند).

یکی دیگر از دانشگاه مک گیل در کانادا از تصویربرداری عصبی استفاده کرد. این کار تصاویری از ساختار مغز و فعالیت عصبی مغز ایجاد می کند تا نشان دهد بو کردن بوی بدن یک خویشاوند نزدیک قشر جلوی مغز پشتی را فعال می کند - بخشی از مغز که مسئول شناخت خانواده است.

11 ماه از خط درمان ، مادر جواب می دهد و در برابر همه شانس ها ، زمزمه بوی طبیعی او در حال از بین رفتن است. سرانجام احساس می کنم در حال شنا کردن از اعماق یک دریاچه تیره هستم.

طعنه آمیز ، در حالی که من دلم می خواهد مادرم را دوباره بوی دهم ، او مشتاقانه منتظر است که عطر بپوشد. او به من می گوید یک پیام حیاتی است. این می گوید ، "این عطر کسی است که من می خواهم باشم."

مرجع:ثانیکالا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Angel سایت سعدی | اهدیا Erik فروشگاه اینترنتی 13 پخش تارلا نقد بهترین فیلم های سینمای هالییود rectangle وبلاگ شخصي مهدي جمشيدي انجام پایان نامه مدیریت-مشاوره و انجام پایان نامه و نوشتن پروپوزال